Pierwsza osoba na świecie skorzystała ze szczepionki Pfizer. Kim jest?

Dziś rano rozpoczął się w Wielkiej Brytanii proces szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ze szczepionki Pfizer jako pierwsza skorzystała tam 90-letnia kobieta, Margaret Keenan. 

Wielka Brytania jako pierwszy na świecie kraj może skorzystać ze szczepionek opracowanych przez firmy Pfizer i BioNTech. Dziś rozpoczęły się szczepienia. O godzinie 6:30 pierwsza skorzystała z niej Margaret Keenean, mieszkanka Irlandii Północnej. Szczepionkę podała kobiecie opiekunka w dzień 90-tych urodzin.

Kobieta przekazała, że czuje się uprzywilejowana i cieszy się, ze w końcu doczeka się spotkania z rodziną podczas świąt, ponieważ większość czasu w tym roku spędziła sama. Apeluje, aby każdy, kto może, przyjął ją. BBC News opublikowało film z całego procesu zaszczepienia pierwszej pacjentki.

 

W Wielkiej Brytanii szczepienia będą odbywać się w około siedemdziesięciu szpitalach, a w pierwszej kolejności zaszczepione zostaną osoby powyżej 80 roku życia i część pracowników służby zdrowia i opieki społecznej. W Polsce już wkrótce również mają pojawić się pierwsze dawki szczepionek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c