Pierwsza osoba w Wielkiej Brytanii przyjęła szczepionkę AstraZeneca i Uniwersytetu Oksfordzkiego!

82-letni Brian Pinker jako pierwsza osoba w Wielkiej Brytanii otrzymał szczepionkę opracowaną przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i koncernu AstraZeneca. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Szczepienia na całym świecie idą pełną parą. Dziś po raz pierwszy podano preparat, który został przygotowany przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i koncern farmaceutyczny AstraZeneca. Do tej pory w Zjednoczonym Królestwie podawano pacjentom szczepionki Pfizer, które również od 27 grudnia 2020 roku pojawiły się w Polsce.

82-letni mężczyzna jest pierwszą osobą w Wielkiej Brytanii, która otrzymała szczepionkę przeciw COVID-19, opracowaną przez AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Preparat został mu podany w  Churchill Hospital w Oxfordzie. W Wielkiej Brytanii przygotowano już około pół miliona dawek nowej szczepionki.

Jak wyjaśniają naukowcy, szczepionka AstraZeneca i Uniwersytetu Oksfordzkiego jest znacznie tańsza i prostsza w dystrybucji. Wszystko ze względu na to, że nie wymaga tak niskich temperatur jak w przypadku szczepionki firmy Pfizer. Oba preparaty będą podawane w dwóch dawkach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c