Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Ośrodku Caritasu na Krakowskim Przedmieściu!

W ośrodku leczniczo-opiekuńczym Caritas przy Krakowskim Przedmieściu we wtorek zmarł z powodu zakażenia SARS-Cov-2 podpopieczny. Caritas apeluje o wsparcie, gdyż w placówce brakuje personelu, a z 11 osób skierowanych do ośrodka przez wojewodę stawiły się tylko dwie, w tym jedna sama wymagająca pomocy medycznej 

Warszawska Caritas prowadzi w stolicy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Hospicjum stacjonarne. W ubiegłym tygodniu poinformowano, że na jednym z czterech oddziałów odnotowano 21 przypadków koronawirusa, w tym u 4 osób personelu. Zarażeni opiekunowie zostali natychmiast odsunięci od pracy z pacjentami. Od momentu wykrycia pierwszego przypadku zakażenia na oddziale całodobowo i nieprzerwanie pracę sprawują te same osoby: jeden lekarz, dwie pielęgniarki oraz czterech opiekunów medycznych. Właśnie dlatego placówka najpierw wśród administracji, potem u ludzi dobrej woli szukała pomocy: ludzi do pracy oraz środków ochrony osobistej. Spośród 11 delegowanych przez wojewodę osób do pomocy, realnie zgłosiły się 2, z czego jedna sama wymagająca opieki medycznej.

We wtorek poinformowano, że jeden z pacjentów zarażonych koronawirusem nie żyje. Osoba ta miała choroby współistniejące.

Obecnie Caritas Archidiecezji Warszawskiej we własnym zakresie stara się przekształcić zabytkowy budynek, gdzie mieszczą się Ośrodki, w miejsce spełniające standardy ośrodka zakaźnego. Budowana jest ściana mająca oddzielić oddziały z osobami zakażonymi od oddziałów gdzie przebywają osoby zdrowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c