Pierwsza stacja tankowania wodoru w Polsce w Warszawie. Tylko dla wybranych

Najbliższa stacja tankowania wodoru znajdowała się dotychczas w Berlinie. Teraz taka instalacja powstała przy ul. Łubinowej 4. Niestety, nie każdy może z niej skorzystać.

Fot. Shutterstock

Ogniwa wodorowe są dość wydajne i przede wszystkim ekologiczne. W wyniku reakcji wodór zamieniany jest na energię elektryczną potrzebną do zasilania samochodu oraz w wodę. Takie auto może przejechać nawet 650 km.

Przy ul. Łubinowej 4 powstała pierwsza w Polsce stacja tankowania wodoru. W ciągu godziny można zatankować do pełna cztery samochody. Sam proces tankowania jest szybki, ale żeby go przeprowadzić musi wyrównać się ciśnienie. Uzupełnianie wodoru wymaga bowiem wytworzenia ciśnienia na poziomie 700 barów.

Poza tym, że potrzebny jest samochód na wodór, ze stacji mogą skorzystać tylko nieliczni. Stację wybudował Zygmunt Solorz-Żak, a stacja służy do uzupełniania paliwa we flocie należącej do Polsatu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c