Pierwsze kaloryfery w mieście już włączone. Straż apeluje o ostrożność!

W Warszawie włączono pierwsze kaloryfery, tym samym rozpoczyna się sezon grzewczy. Jednak straż pożarna apeluje- aby uniknąć niespodziewanych problemów, warto jeszcze przed jesienią sprawdzić dokładnie wszystkie instalacje grzewcze!

Fot. Pixabay

Pogoda staje się już jesienna. Pomimo, że wkrótce ma na nas czekać jeszcze kilka dni ciepłej i słonecznej pogody, spółdzielnie mieszkaniowe decydują się już o włączaniu ogrzewania w mieszkaniach. Największa w mieście Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa grzejniki włączyła już 6 września.

Jak tłumaczą spółdzielnie, aby grzejnik działały, temperatura na zewnątrz musi mieć poniżej 10 stopni Celsjusza. O bezpieczeństwo dbają konserwatorzy instalacji urządzeń grzewczych. Straż miejska apeluje- kontrole systemów grzewczych przed każdym sezonem są obowiązkowe. Jeśli się ich nie wykona, może dojść do pożaru czy zaczadzenia.

Mazowiecka Straż Pożarna przypomina, w mieszkaniach należy pamiętać o kontroli instalacji gazowej, przewodów instalacyjnych, ale również o  czyszczeniu kominów, a raz na pięć lat pamiętajmy o przeglądzie instalacji elektrycznej. Jeśli natomiast w domu posiadamy piec gazowy lub urządzenie grzewcze na węgiel, należy przeprowadzić kontrole zgodnie z zaleceniami producenta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c