Pierwsze kary za łamanie kwarantanny już wydane. Ile trzeba zapłacić?
Pierwsze decyzje o karze za nieprzestrzeganie kwarantanny zostały już doręczone do ich odbiorców. W Warszawie będzie to około 50 osób.

Jednymi z pierwszych ukaranych są dwie kobiety z wielkopolski.
W czasie kontroli przebywały 200 metrów od miejsca swojego zamieszkania. To jednak nie wszystko, bowiem z ustaleń wynika, że obie złamały kwarantannę przynajmniej dwa razy. Za drugim razem, 20 marca wyszły z psem do weterynarza.
Dwa dni później kobiety odwiedził pracownik sanepidu w asyście policjantów. Wręczył on im po 5 tys zł kary.
Na razie łamiącym kwarantanne osobom zostaną doręczone mandaty wystawione na kwotę 5 tys. zł. Jeżeli jednak teraz komuś przyjdzie do głowy opuszczenie kwarantanny musi zastanowić się trzy razy. Kara wynosi bowiem nawet do 30 tys. zł.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.