Pierwszy dzień e-kontroli. Żniwa ZDM, setki mandatów! Są wyniki!

Jak informuje ZDM, w wyniku pierwszego dnia kontroli, 603 kierowców otrzymało mandaty. Oznacza to, że 13 proc. z nich nie opłaciło parkowania. System działa nadal i sypią się mandaty!

Fot. ZDM

W pierwszym dniu funkcjonowania e-kontroli, system nie sprawił żadnych problemów. Jednak w związku z tym, że jest to nowa technologia, której wciąż się uczymy, zdecydowaliśmy, że przez pierwszy okres w samochodzie będzie dwóch pracowników – dodaje ZDM.

W sumie dwa pojazdy skontrolowały 13 147 samochodów. 4 481 tablic rejestracyjnych zostało sparowanych. Oznacza to, że pojazdy zostały sfotografowane minimum 2 razy. Pozostałe niesparowane zdjęcia zostały automatycznie usunięte.

Informacje z parkomatów spływają do bazy danych następnego dnia, następnie liczba sparowanych tablic rejestracyjnych będzie porównywana z informacjami z parkomatów. System automatycznie „wyrzuci” te numery rejestracyjne, których kierowcy nie uiścili opłaty w SPPN. Pozostałe numery, których kierowcy zapłacili lub mieli abonament będą automatycznie kasowane. Po zweryfikowaniu dokumenty będą wysyłane do kierowców pocztą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.