Pierwszy dzień wiosny tuż tuż, a pogoda wciąż zimowa. IMGW wydaje ostrzeżenia!

Pierwszy dzień wiosny już jutro. Jednak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dotyczące intensywnych opadów śniegu. Miejscami spadnie nawet 15 centymetrów. W całej Polsce termometry wskażą zaledwie kilka stopni powyżej zera. 

Fot. Shutterstock

21 marca początek kalendarzowej wiosny. Tego dnia topimy Marzannę, która symbolizuje zimę. Jest to stary zwyczaj pogański, który miał przynieść dobre plony. Jednak na wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać. Dziś od 14 obowiązywać będą ostrzeżenia dotyczące wysokich opadów śniegu. Miejscami może spaść nawet 15 centymetrów białego puchu.

Jak tłumaczy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wszystko za sprawą wyżu, który idzie do nas z Irlandii. Dziś nad północne krańce kraju dotrze zatoka niżu znad Morza Arktycznego. To właśnie za jego sprawą obowiązywać będzie alert pierwszego stopnia między innymi w województwie małopolskim, podkarpackim i śląskim. W pozostałej części Polski możliwe są również opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Podobnie będzie w niedzielę.

W całym kraju temperatura nie wyniesie więcej niż kilka stopni poniżej zera. Do tego ciśnienie będzie bardzo niskie. Jak jednak uspokajają synoptycy, to już ostatni taki atak zimy w tym roku. Pod koniec marca i na początku kwietnia będziemy mieli już do czynienia z piękną, wiosenną pogodą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c