Pierwszy powiat na Mazowszu w czerwonej strefie zagrożenia epidemicznego

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało żółtą i czerwoną listę powiatów, w których odnotowano znaczący wzrost zakażeń i wprowadzono dodatkowe restrykcje. Wśród nich znalazł się powiat lipski, znajdujący się w województwie mazowieckim. 

Fot. Shutterstock

Wiceminister zdrowia przekazał podczas konferencji, że w strefie czerwonej znalazł się powiat lipski, w województwie mazowieckim. Liczba osób zamieszkujących powiat wynosi niecałe 35 tysięcy, a jego siedzibą jest Lipsko. Dodanie powiatu do strefy czerwonej jest spowodowane dwa ogniskami koronawirusa- jedno w Domu Pomocy Społecznej w Lipsku, a drugie w szpitalu. W sumie wykryto tam 149 przypadków wirusa SARS-CoV-2, 5 osób zmarło.

Wśród czerwonych powiatów znalazły się również: nowosądecki, nowotarski , wieluński czy rybnicki.

Czerwona strefa oznacza przymusowe noszenie maseczek w miejscach publicznych, nawet na odkrytej powierzchni, wesela do 50 osób. Zamknięto parki rozrywki i wesołe miasteczka, targi i konferencje nie odbywają się. W kinach może być 25% ilości miejsc. Ograniczenia występują również w siłowniach i klubach fitness, a wydarzenia sportowe muszą się odbywać bez udziału publiczności.

Na liście zagrożonych powiatów w województwie mazowieckim jest jeszcze otwocki i wołomiński.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c