Pierwszy w Polsce plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych powstanie na Ursynowie

Przedszkole

Przy ulicy Telgi działa przedszkole specjalne, które jest nieocenionym wsparciem dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Teraz placówka rozwija się jeszcze bardziej, a to z uwagi na plac zabaw, który odpowiada potrzebom ich podopiecznych.

W zaprojektowaniu miejsca pomagali specjaliści m.in. logopedzi, terapeuci czy rehabilitanci. Zwrócono nawet uwagę na kolory. Te jaskrawe moga pobudzać dzieci. Będą więc bardziej stonowane, aby dzici z autyzem mogły na spokojnie z niego korzystać. Nie dyskryminuje się jednak dzieci niewidzących, które będa zachęcane do zabawy różnymi dźwiękami.

Należy docenić władze Ursynowa, który kiedy dowiedział się o problemie znalazł na niego pół miliona złotych. Jak donosi haloursynow.pl brakuje jeszcze niespełna 300 000 zł, ale rodzice mają nadzieję znaleźc sponsora. Projekt jest ambitny i miejmy nadzieję, że zostanie sfinansowany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.