Pies wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Na ratunek ruszyli strażacy!

O godzinie 17:40 zostaliśmy zadysponowani do psa znajdującego się w nieużywanej studzience kanalizacyjnej na głębokości około 3 metrów. Do zdarzenia niezwłocznie wyjechał zastęp GBA Scania w pełnej obsadzie złożonej z ratowników, którzy prowadzili prace gospodarcze na terenie jednostki” – informują OSP Łomianki

Na miejscu zdarzenia znajdował się już wezwany przez właścicielkę psa patrol Straży Miejskiej, który zabezpieczał teren akcji. Zwierzę było w dobrej kondycji i czekało na pomoc, w związku z czym zdecydowano o sprawieniu statywu ratowniczego i opuszczeniu ratownika na układzie zjazdowym 4:1, z wykonaną asekuracją drugą liną. Dodatkowo zadysponowano drugi zastęp z naszej jednostki – GBA MAN – celem dowozu sprzętu oświetleniowego i większej liczby ratowników. Studnię sprawdzono również pod kątem stężenia tlenu. Spłoszony pies bardzo ucieszył się na widok naszej ratowniczki i współpracował w czasie ewakuacji. Na powierzchni odebrała go ucieszona właścicielka. Otwór w ziemi zabezpieczył patrol Straży Miejskiej. W akcji uczestniczyło 11 ratowników.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c