Pijana opiekowała się córką. „Wam pieniądze się przydadzą, a ja nie będę miała problemów”

Policjanci z patrolówki zatrzymali 32-letnią Joannę P., która w momencie, kiedy nabrała obaw, że może być zatrzymana i ponieść odpowiedzialność za sprawowanie opieki nad córką w stanie nietrzeźwości chciała przekupić funkcjonariuszy, obiecując im po odwiezieniu jej do matki nawet 2 tysiące złotych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Policjanci interweniowali w związku z zaobserwowaną na ulicy awanturą. Kobieta kłóciła się z mężem w obecności małego dziecka. Z relacji mężczyzny wynikało, że obawia się, co może żona zrobić, ponieważ była pod wpływem alkoholu. Tłumaczył, że dlatego właśnie próbował zabrać córkę i wrócić do domu.

Mundurowi zaczęli wyjaśniać całe zajście. Badanie stanu trzeźwości 32-letniej Joanny P. wykazało, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kiedy 32-latka zorientowała się, że może jej grozić jakaś odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości natychmiast wpadła na pomysł, by się ratować i zaproponowała policjantom przyjęcie łapówki. Chciała, żeby odwieźli ją do matki, a tam im zapłaci najpierw miało to być 300 złotych, potem 600, a na końcu 2 tysiące. Stwierdziła, że im pieniądze się przydadzą, a ona nie będzie miała żadnych problemów. Kobieta powiadomiona o tym, że próbowała popełnić przestępstwo korupcyjne trafiła do policyjnej celi.

Zgromadzone dowody dały w prokuraturze podstawy do przedstawienia kobiecie zarzutu składania obietnicy korupcyjnej funkcjonariuszom Policji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c