Pijany kierowca dachował i uciekł. W środku auta 9-letni chłopiec

Dwóch znajomych pojechało na hot dogi na stację paliw w gminie Kołbiel. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kierujący autem prowadził nietrzeźwy i bez uprawnień. Mężczyźni zabrali na przejażdżkę 9-letniego chłopca. Na hot dogi nie dojechali, bo auto dachowało, a kierowca uciekł. Na szczęście skończyło się bez obrażeń, a zbiegłego mężczyznę zatrzymali w pościgu policjanci z drogówki. Podejrzanemu przedstawiono już zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji i kierowanie bez uprawnień.

Fot. KSP

Policjanci z otwockiej drogówki pojechali drogę krajową nr 17 w rejon Kołbieli, gdzie w rowie melioracyjnym dachował osobowy opel. Na miejscu znajdował się 24-letni mieszkaniec gminy Celestynów i 9-latek, który był rodzonym bratem jego narzeczonej. Poszkodowanych opatrzyli na miejscu ratownicy medyczni. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kierowca uciekł, zanim na miejscu pojawiły się służby.

Dyżurny drogą radiową przekazał komunikat o uciekającym pieszo mężczyźnie. Do pościgu za nim włączyła się policyjna załoga otwockiej drogówki. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań, policjanci zauważyli idącego polami, wzdłuż krajowej 50-tki – mężczyznę, który miał ślady krwi na twarzy. Był zdezorientowany i zaskoczony, kiedy podeszli do niego mundurowi. To był właśnie kierowca opla – 35-letni mieszkaniec gminy Celestynów.

Policjanci zbadali alkomatem kierującego i pasażera. Każdy z nich miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Rozmawiając z mężczyznami, dowiedzieli się, że ci jechali kupić hot dogi na stacji paliw. Nie dotarli jednak tam, gdzie chcieli, bo auto wjechało do przydrożnego rowu. Poza zadrapaniami oraz potłuczeniami, nikomu nic się nie stało.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego do policyjnego aresztu trafił kierowca – uciekinier. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut karny kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do naruszenia przepisów prawa i dobrowolnie poddał się karze. Podejrzany odpowie jeszcze jako obwiniony za popełnione wykroczenia: spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.