Pijany kierowca wiózł 8-letnie dziecko! Nie stracił prawa jazdy!

Kilka minut po godzinie 20:00 na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Skaryszew sierż. sztab. Jakub Makowski z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KRP Warszawa II zatrzymał nietrzeźwego kierowcę jadącego samochodem BMW. 42-latek jechał zygzakiem od osi jezdni do pobocza. Funkcjonariusz podróżujący z rodziną najpierw zadzwonił na numer alarmowy, a kiedy mężczyzna zjechał z drogi do przydrożnej restauracji sam go obezwładnił i zatrzymał, a później przekazał miejscowym policjantom. Na przednim siedzeniu obok pijanego kierowcy, który w ogóle nie miał uprawnień do prowadzeni auta, siedział 8-letni syn jego konkubiny. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Fot. Pixabay

Podejrzenia policjanta wzbudził sposób prowadzenia przez kierowcę pojazdu po drodze publicznej. Kierowca jechał zygzakiem, dwukrotnie przekroczył oś jezdni. Zmuszał jadących z naprzeciwka do nagłego hamowania. Kilkakrotnie zjechał na pobocze.
Mając uzasadnione podejrzenie, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy funkcjonariusz, jadący swoim samochodem z rodziną, spisał numery rejestracyjne i zadzwonił na numer alarmowy.
Po drodze zauważył, że kierowca skręca do przydrożnej restauracji. Funkcjonariusz pojechał za nim. Kierujący zatrzymał się tam. Okazało się, że na przednim siedzeniu koło niego jechał ośmioletni chłopiec. To był syn konkubiny nietrzeźwego kierowcy. Kobieta pracowała w restauracji, do której jechał 42-latek.

Kiedy policjant przedstawił się ze stopnia, imienia i nazwiska okazując legitymację służbową, siedzący za kierownicą BMW mężczyzna podjął ucieczkę. Po chwili został jednak obezwładniony. Policjant przekazał nietrzeźwego funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Radomiu. Badanie kierowcy wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem. Chłopca odebrała jego matka. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i 3 lata pozbawienia wolności za narażenie chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prawa jazdy nie stracił, bo go nigdy nie miał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c