Pijany obcokrajowiec zaatakował kobietę na ulicy

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 42-letniego mężczyznę chwilę po zaatakowaniu kobiety i próbie zabrania jej torebki z dokumentami i pieniędzmi. Na atak zareagował przechodzień i zatrzymał agresora. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Fot. Shutterstock

Kilka dni temu policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do agresywnego mężczyzny, który próbował wyrwać kobiecie idącej ul. Kościuszki jej torebkę podręczną. Mężczyznę ujął zaalarmowany krzykiem kobiety przypadkowy przechodzień.

Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się na miejscu i zatrzymali 42-letniego obywatela Gruzji. Okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,3 promila alkoholu we krwi. 42-latek trafił do komendy, a następnie do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut karny.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał podstawy, aby przedstawić mu zarzut usiłowania rozboju. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Dzięki reakcji obywatela i szybkiej interwencji mundurowych możliwe było zatrzymanie napastnika, który mimo iż był nietrzeźwy, próbował uciec z miejsca zdarzenia. Za to przestępstwo może mu teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c