Pijany, po narkotykach i bez prawa jazdy. Potrącił pieszego i uszkodził 5 samochodów

Policja. Fot. Wikipedia

Policja. Fot. Wikipedia

Patrolowcy w pościgu zatrzymali kierowcę opla. 34-letni Rafał K. prowadził auto bez prawa jazdy za to pod wpływem alkoholu i narkotyków. Mężczyzna uciekając samochodem przed radiowozem potrącił pieszego, a następnie uszkodził znak drogowy i 5 zaparkowanych pojazdów. Dziś zajmą się nim śledczy z wydziału dochodzeniowego.

Kilka minut przed  20.00 patrolowcy przejeżdżający ulicami Grochowa zauważyli, że kierowca opla na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył.Funkcjonariusze pojechali za nim, chcieli zatrzymać go do kontroli i sprawdzić stan trzeźwości. Kierowca zaczął uciekać, jechał z dużą prędkością nie zwracając uwagi na to, co dzieje się wokół. Policjanci natychmiast podjęli pościg. W pewnym momencie kierujący oplem gwałtownie zjechał z jezdni na chodnik, potrącił pieszego, a potem uszkodził pięć zaparkowanych samochodów i znak drogowy. Auto zatrzymało się na klombie z kwiatami.Policjanci błyskawicznie zatrzymali 34-letniego Rafała K. i zajęli się pokrzywdzonym mężczyzną, któremu zapewnili pomoc pogotowia ratunkowego.

Zatrzymany kierowca miał blisko 0,5 promila alkoholu we krwi, znajdował się też pod wpływem narkotyków i nie posiadał prawa jazdy.Dziś sprawą zajmą się dochodzeniowcy, którzy przesłuchają świadków, zgromadzą materiał dowodowy i najprawdopodobniej doprowadzą zatrzymanego do prokuratury.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.