Pijany ojciec wiózł córkę do przedszkola. Bez fotelika i bez pasów

Policja zatrzymała do kontroli kierowcę, który okazał się być nietrzeźwy. W takim stanie chciał zawieźć swoją córkę do przedszkola. 5-letnia dziewczynka jechała bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Fot. KSP

Wczoraj, tuż po godzinie 7, w miejscowości Targówka w gminie Mińsk Mazowiecki, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli skodę. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu.

Kiedy policjanci przystąpili do kontroli zauważyli, że mężczyzna przewozi małe dziecko bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że jest to jego córka, którą chce zawieźć do przedszkola. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od 45-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu.

Mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy mieszkańcowi gminy Mińsk Mazowiecki. Na miejsce wezwali matkę dziecka, która zaopiekowała się dziewczynką.

45-latek trafił na komendę. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za zachowanie, którego się dopuścił.

Swoim zachowaniem mężczyzna naraził własne dziecko na ryzyko utraty zdrowia, a może nawet i życia. Policjanci przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierujących na „podwójnym gazie”. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast przewożenie dzieci w fotelikach, wynika nie tylko ze zdrowego rozsądku, ale i z przepisów prawa. Obowiązek taki nakłada na kierujących kodeks drogowy.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]