Pijany stażysta spowodował wypadek i dachowanie karetki. Wiemy, jak się tłumaczył. „Postanowił zachować się po bohatersku”

Do wypadku doszło na ul. Sikorskiego, przy skrzyżowaniu z Czarnomorską. Rozpędzona karetka uderzyła w samochód osobowy, a następnie przewróciła się na bok. Pijany kierowca okazał się stażystą. Jego tłumaczenia są kuriozalne.

Fot. Czytelnik Tomasz

 

Prowadzący nie był, wbrew wcześniejszym informacjom ratownikiem medycznym, a stażystą.

Do tego nie miał uprawnień do prowadzenia jakichkolwiek pojazdów, a karetkę prowadził po raz pierwszy w życiu.

Karetka zaś nie była pojazdem systemowym, należącym do służby zdrowia, a karetką przewozową prywatnej firmy. Właściciel złożył zawiadomienie o kradzieży, bo jak się okazało mężczyzna, który prowadził pojazd tej nocy, zdobył go bez wiedzy przełożonych.

Jak mówi Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Warszawa II, w wypowiedzi dla TVN24, podejrzany złożył już wyjaśnienia. Jak mówił, jego dziewczyna źle się poczuła i chciała wezwać pogotowie. 20-latek postanowił zachować się po „bohatersku” i sam zabrać ją kradzioną karetką do szpitala.

Za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy i spowodowanie kolizji (w wypadku ucierpiał tylko on sam), 20-latkowi grozić będzie grzywna do 5000 zł.

Dużo wyższa kara grozi mu już za kradzież z włamaniem i prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Oskarżony może usłyszeć wyrok nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Będzie musiał też pokryć wszystkie szkody na rzecz firmy i kierowcy w którego uderzył.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.