Pijany z sądowymi zakazami za kierownicą forda

Prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu i złamanie dwóch czynnych zakazów sądowych prowadzenia pojazdów mechanicznych to czyny, których dopuścił się 41-latek zatrzymany przez policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego północnopraskiej komendy. Mężczyzna został przesłuchany. Nie uniknie odpowiedzialności za łamanie przepisów prawa.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który prowadził niebezpieczną jazdę ulicami Pragi Północ. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 41-latka. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto podczas legitymowania mężczyzna podawał nieprawdziwe dane.

Mieszkaniec dzielnicy nie posiadał też prawa jazdy, bo jak ustalili mundurowi, ma dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ i Sąd Rejonowy w Słubicach, zgodnie z którymi nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu aż do lipca 2025 roku.

41-latek został przesłuchany. Odpowie za złamanie sądowych zakazów i jazdę po użyciu alkoholu. Za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza podczas podawania danych mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c