Pijany zasnął z papierosem w łóżku. Nocny pożar na Ochocie

W nocy, przed godziną 2:00, doszło do niebezpiecznego pożaru w mieszkaniu przy ulicy Racławickiej na warszawskiej Ochocie. Przyczyną zdarzenia było nieostrożne palenie papierosów przez pijanego mężczyznę, który zasnął z papierosem w łóżku.

Fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Meditrans w Warszawie

Szybka Reakcja Służb Ratunkowych

Po otrzymaniu zgłoszenia, operator numeru alarmowego 112 natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz policję. Dodatkowo, dyspozytor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” w Warszawie wysłał Zespół Ratownictwa Medycznego W 01 066, aby zapewnić niezbędną pomoc medyczną.

Na szczęście, mimo poważnego zagrożenia, historia zakończyła się pomyślnie. Spaliło się tylko łóżko, a w mieszkaniu pojawiło się duże zadymienie. Strażacy szybko opanowali sytuację, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia na resztę mieszkania. Mężczyzna, który spowodował pożar, nie wymagał pomocy medycznej i nie odniósł obrażeń.

To zdarzenie jest kolejnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z paleniem papierosów w łóżku, zwłaszcza pod wpływem alkoholu. Straż Pożarna apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przypomina, że pożary spowodowane przez nieostrożne palenie są jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń domowych.

Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych udało się uniknąć poważniejszych konsekwencji pożaru na Ochocie. To zdarzenie mogło skończyć się tragicznie, jednak sprawność i profesjonalizm strażaków oraz ratowników medycznych zapewniły szczęśliwe zakończenie tej niebezpiecznej sytuacji.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]