Piłkarz zakażony COVID-19! Nie zagra w meczu reprezentacji!

Tomas Pekhart, piłkarz Legii Warszawa znakomicie radzi sobie w warszawskim klubie. Po raz pierwszy od 7 lat miał również wystąpić w reprezentacji Czech. Nie dojdzie to jednak do skutku, ponieważ Pekhart jest zakażony koronawirusem.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Już podczas poprzedniego meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań Tomas Pekhart skarżył się w czasie przerwy, że jest mu zimno i stracił zmysł węchu. Mimo to dokończył mecz. Późniejsze badania wskazały, że piłkarz wcale nie jest zakażony wirusem SARS-CoV-2.

Kolejne badania przeprowadzono w piątek, przed meczem z Lechem Poznań. Nie był on jednak jednoznaczny, w związku z tym Pekhart musiał pozostać w domu, na izolacji. Jednak znów okazało się, że test dał wynik negatywny. Zawodnik pojechał więc na zgrupowanie kadry Czech przed meczami z Niemcami, Słowacją i Izraelem. I wtedy nastąpiło kolejne zaskoczenie.

Wczoraj Legia wydała komunikat, w którym poinformowała, że Tomas Pekhart ma jednak pozytywny wynik testu na COVID-19.

„Wynik testu Tomasa Pekharta był ujemny i pozwolił na jego treningi z reprezentacją. Kolejne badanie przeprowadzone zostało przed meczem z drużyną Niemiec i w tym wypadku wynik okazał się pozytywny. Zawodnik czuje się dobrze i pozostaje pod stałą obserwacją sztabu medycznego”

-czytamy w oświadczeniu. Mężczyzna został skierowany na kwarantannę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c