PILNE: Możliwe wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w szkołach

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział, że ministerstwo myśli, co można jeszcze zrobić, by powrót do szkół był bezpieczny. Jedną z opcji jest wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek.

Na środowej konferencji prasowej minister edukacji przekazał nowe przepisy, które będą obowiązywał w żłobkach i przedszkolach. To jednak nie wszystko, ponieważ równie ważna informacja dotyczyć będzie obowiązku zakrywania ust i nosa.

Jak poinformował Dariusz Piontkowski, obowiązek miałby dotyczyć części wspólnych w szkole. W klasie noszenie maseczek nadal będzie nieobowiązkowe. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w czwartek lub piątek. Wcześniej minister edukacji informował, że decyzja o używaniu maseczek w częściach wspólnych zależeć będzie od decyzji dyrektora.

Jednocześnie minister zaapelował do rodziców, aby samodzielnie monitorowali zdrowie swoich dzieci i nie zaprowadzali ich, gdy zauważą objawy chorobowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c