PILNE: Pacjent zdemolował karetkę i pobił ratowniczkę. Strażakom powiedział, że ich znajdzie i pozabija

W niedzielę (8.09) chwilę po godzinie 11 w Krubinie gm. Wieliszew doszło do wypadku samochodowego. Na miejscu interweniował zespół specjalistyczny ze stacji wyczekiwania w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas wykonywania czynności ratowniczych w stosunku do pijanego pacjenta, ten zaatakował ratowniczkę oraz zdemolował karetkę.

W Krubinie doszło do dachowania samochodu osobowego gdzie poszkodowana została jedna osoba. Obrażenia mężczyzny wstępnie zabezpieczone zostały przez strażaków, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Już wtedy pacjent był bardzo agresywny.

Poszkodowany został przekazany do karetki pogotowia. Podczas medycznych czynności ratunkowych mężczyzna rzucił się na ratowniczkę, zdemolował karetkę, wybił szybę w bocznych drzwiach i uciekł.

Po złapaniu został zakuty w kajdanki lecz w dalszym ciągu był wulgarny wobec służb. Dopiero stanowcza postawa strażaków i siłowe obezwładnienie i położenie na ziemi uspokoiły napastnika.

Zespół Specjalistyczny z Nowego Dworu Mazowieckiego W02-81 został zdemolowany. Ranna ratowniczka trafiła do szpitala.

Źródło: Wirtualne Legionowo


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.