PILNE! Watykan ukarał dwóch polskich biskupów!

Watykan ponownie zajął się nadużyciami w polskim Kościele.  Wydano decyzje w sprawie dwóch duchownych. Chodzi o biskupa Stefana Regmunta oraz biskupa Stanisława Napierałę.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zakazano biskupowi Stefanowi Regmuntowi uczestniczenia w celebracjach w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, udziału w gremiach Konferencji Episkopatu Polski. Dodatkowo Watykan nakazał  mu finansowe uczestnictwo w wydatkach diecezji związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.

To konsekwencja dochodzenia w sprawie zaniedbań Regmunta dotyczących wykorzystania seksualnego małoletnich przez dwóch kapłanów na terenie diecezji.

Wobec biskupa Stanisława Dopierały natomiast Watykan zasugerował „nieobecność na publicznych celebracjach” w diecezji kaliskiej. Chodzi o przypadki „nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez dwóch kapłanów„. Jednak wedle oceny Watykanu: „tylko w jednym z wyżej wymienionych przypadków doszło do niezamierzonego zaniedbania”.

Ponadto Watykan zasugerował biskupowi Stanisławowi Napierale wpłacenia „według uznania i z prywatnych środków” odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji Świętego Józefa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c