„Pilotażowy program”. Bluszcz na słupach Tramwajów Warszawskich

Po obsadzonych roślinnością torach tramwajowych, przyszedł czas na kolejny zielony projekt w Warszawie, która (między innymi dzięki Tramwajom Warszawskim 😉) jest liderem tego typu rozwiązań w Polsce! Tym razem zasadzimy pnącza oplatające nasze słupy trakcyjne. Będą wyglądać jak wielkie zielone pergole.

Rozpoczęliśmy już prace nad tym pionierskim projektem. Pilotażowy program objął trzy ulice – Prostą, Aleje Jerozolimskie i Puławską. Zasadziliśmy tam bluszcz w trzech gatunkach, który oplecie 17 słupów tramwajowych. Wybraliśmy winobluszcz pięciolistkowy i dwie odmiany winobluszczu trójklapowego. To rośliny odporne na ciężkie warunki – nie przeszkadza im mróz, silne słońce i nie wymagają dużej ilości wody. Nie potrzebują podpór i rosnąc, potrafią zaczepić się nawet na dość gładkich powierzchniach – aż do 15 metrów! A jesienią kolor ich liści zmienia się na czerwony.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c