Piosenkarka popiera Strajk Kobiet. TVP komentuje: „Śpiewała kolędy, teraz jest za aborcją”

Telewizja Polska po tym jak wokalistka, Anna Wyszkoni opublikował w internecie wpis, że w pełni popiera Strajk Kobiet, napisała o niej artykuł:  „Nagrywała kolędy, teraz jest za aborcją”. Artystka postanowiła odpowiedzieć na zarzuty stacji. 

By Serecki – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79280555

Anna Wyszkoni w mediach społecznościowych podzieliła się informacją, że popiera Strajk Kobiet. Opublikowała zdjęcie z błyskawicą na twarzy, które podpisała „Ile jeszcze musi minąć czasu, żebyśmy znów mogły poczuć się wolne?”. Na ten wpis szybko zareagowała Telewizja Polska. W końcu przez wiele lat artystka z nią współpracowała. Chętnie brała udział w programach telewizyjnych, koncertach czy innych akcjach organizowanych przez TVP.

Teraz telewizja zarzuciła Wyszkoni, że jest za aborcją, ponieważ popiera protesty. Wytyka jej również, że nie powinna w związku z tym śpiewać kolęd. Piosenkarkę pod wpisem TVP skrytykowali również przeciwni strajkom kobiet internauci. Nie oszczędzali w słowach, pisząc między innymi, że jej zachowanie to szczyt hipokryzji. Wokalistka szybko odpowiedziała na zarzuty stacji. W rozmowie z portalem Pudelek powiedziała:

„Ataki na mnie są niczym w porównaniu do ataków na polskie kobiety podczas strajków, do palenia ludziom mieszkań przez „patriotów” czy do dewastowania miast, więc nie czuję się szczególnie dotknięta. Zarzut wspierania Strajku Kobiet wobec śpiewania kolęd w święta jest tak absurdalny, że brakuje słów. Cieszy mnie to, że wiele osób widzi ten absurd, dostałam mnóstwo ciepłych słów od mądrych i dobrych ludzi. Kolędy zaśpiewam sobie w tym roku w domu i może w Internecie, wówczas oczywiście wszystkich Państwa zaproszę.”

Anna Wyszkoni od lat jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Prace artystyczną rozpoczęła w zespole „Łzy”, z którym występowała przez 14 lat. Od 2010 roku skupiła się na karierze solowej. Czasopismo „Machina” umieściło ją na liście 50 najlepszych polskich wokalistek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c