Piotr Najsztub nie miał ważnego prawa jazdy i przeglądu technicznego, potrącił staruszkę. Sąd wydał wyrok

Znany dziennikarz Piotr Najsztub w 2017 roku potrącił na przejściu dla pieszych staruszkę. Starsza kobieta trafiła do szpitala z rozległymi obrażeniami. Miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki, po kilku dniach wyszła ze szpitala.

Fot. Wikipedia

Dziennikarz został oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trakcie dochodzenia okazało się, że Najsztub stracił prawo jazdy za zbyt dużą ilość punktów karnych. Nie miał także zrobionego przeglądu technicznego samochodu.

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Piotra Najsztuba od zarzutu spowodowania wypadku. Orzeczenie jest prawomocne.

Biegli, którzy prowadzili dochodzenie w tej sprawie stwierdzili, że nie ma dowodów obiektywnych, które stwierdziłyby rzeczywistą prędkość pojazdu i cały przebieg zdarzenia.

Jak zaznaczył sędzia „starsza kobieta powinna zachować większą ostrożność„.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.