Piotr Najsztub potrącił kobietę na pasach. Jest wyrok sądu!

Jest wyrok sądu w sprawie Piotra Najsztuba, który w 2017 roku spowodował wypadek, potrącając na pasach 77-letnią kobietę. Został uniewinniony. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Do zdarzenia doszło jesienią 2017 roku w Konstancinie-Jeziornie. W godzinach wieczornych Piotr Najsztub potrącił 77-letnią kobietę na przejściu dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego. Poszkodowana trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami czaszki i żeber.

Jak jednak ustalili biegli, dziennikarz jechał bardzo wolno, było ciemno i padał deszcz. Był trzeźwy. Jak podkreślał w zeznaniach, kobieta „stała z parasolem na tle krzaków, czarna na czarnym tle”. Jednak latem 2018 roku Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał w trybie zaocznym, że Najsztub jest winny popełnienia czynu i nałożył grzywnę oraz orzekł na rzecz pokrzywdzonej rekompensatę.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uznał natomiast, że taka kara jest niewspółmierna do winy i zapowiedział złożenie odwołania od wyroku. Sąd Rejonowy w Piasecznie przeprowadził więc cały proces ponownie, wtedy dziennikarza uniewinniono.

Sprawa jednak ciągnęła się dalej. Prokurator i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego złożył apelację. W 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w tej sprawie i podtrzymał w mocy orzeczenie, które zapadło kilka miesięcy temu przed sądem pierwszej instancji. Wczoraj sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok pomyślny dla dziennikarza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c