PiS przedstawił kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich!

Prawo i Sprawiedliwość ma nowego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Został nim poseł Bartłomiej Wróblewski. Dziś oświadczył swoją gotowość do pełnienia tego stanowiska. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś poseł PiS Bartłomiej Wróblewski oświadczył, że zdecydował się na kandydowanie na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Podkreślił, że z racji swojego wykształcenia, pracy zawodowej i doświadczenie społecznego, jest to stanowisko dla niego.

„To ważna funkcja, duża odpowiedzialność, odpowiedzialność za stanie na straży praw i wolności człowieka, obywatela w sytuacji naruszenia ich przez władze publiczne. Jestem osobą pracowitą, konsekwentną, niezależnie myślącą.”

-zapewnił podczas konferencji w Sejmie Bartłomiej Wróblewski.

Rzecznika Praw Obywatelskich powołuje Sejm za zgodą Senatu, na wniosek marszałka Sejmu lub 35 posłów. W przypadki kiedy Senat odmówi zgody na powołanie danego rzecznika, Sejm powołuje na to stanowisko kolejną osobę. W tej chwili kandydatów można zgłaszać do piątku, 19 marca.

Bartłomiej Wróblewski jest politykiem, ale także nauczycielem akademickim i prawnikiem specjalizującym się w prawie konstytucyjnym. We wrześniu 2020 został przez zawieszony w prawach członka partii za złamanie dyscypliny klubowej, głosując przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Jest przeciwnikiem małżeństw homoseksualnych i prawa do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c