Plac Centralny zamiast Placu Defilad? [WIZUALIZACJE]

Rafał Trzaskowski poinformował o aktualnej sytuacji jak zmienia się Warszawa, a co jeszcze się zmieni. W mediach społecznościowych coraz częściej słyszymy o „NowymCentrumWarszawy” wśród nich przewija się Plac Centralny, zamiast Plac Defilad, który znajduje się przed Pałacem Kultury.

#NoweCentrumWarszawy nabiera konkretnych kształtów. Będzie bezpieczniejsze, bardziej dostępne dla wszystkich i zielone. Bo Warszawa zasługuje na centrum miasta z prawdziwego zdarzenia. Miejsce reprezentacyjne, ale też po prostu przyjazne i atrakcyjne – takie, w którym będzie chciało się przebywać.

To już się dzieje, te zmiany w centrum stolicy już się toczą. Powstają wygodne i dostępne przejścia dla pieszych, trasy i przejazdy rowerowe, pojawia się nowa zieleń. Metamorfozę przeszła już al. Jana Pawła II między rondem Czterdziestolatka a rondem ONZ. Trwają prace na Zielonej Marszałkowskiej. Rośnie gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw, który będzie wizytówką nowego Placu Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki. Wokół ronda Dmowskiego wytyczane są dostępne i bezpieczne przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Na tzw. placu Pięciu Rogów, który nareszcie stanie się faktycznie placem, a nie chaotycznym skrzyżowaniem, roboty trwają od początku marca. Zmieni się też ul. Chmielna. A za kilka lat, przy okazji planowanego remontu tunelu średnicowego przez PKP, kompletnie nowe oblicze zyskają Aleje Jerozolimskie – właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg na projekt tej inwestycji.
Te wszystkie miejsca, choć położone blisko siebie, do tej pory nie funkcjonowały jako spójna całość. Budując Nowe Centrum chcemy je uporządkować, a także „zszyć” – połączyć tak, by pomiędzy najważniejszymi punktami Śródmieścia można było bez problemu przemieszczać się spacerem czy rowerem. Czas przywrócić centralne punkty stolicy jej mieszkańcom. Dlatego budujemy Nowe Centrum Warszawy. Bo Warszawa jest dla wszystkich” – napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c