Plaga komarów na Mazowszu. Czemu jest ich tak dużo?

Wyjątkowo dużo komarów pojawiło się w ostatnim czasie na Mazowszu. Pojawiają się zarówno wieczorami, ale także za dnia. Wszystko z powodu na ciepłego i wilgotnego lata.

Fot. Shutterstock

W tym roku, a szczególnie teraz, w województwie mazowieckim pojawiła się ogromna ilość komarów. Stało się tak, ponieważ lato było dość ciepłe, ale i wilgotne, a to najlepszy klimat dla tych krwiopijców. Owady wykorzystały fakt, że w wielu miejscach zalegała woda. Szczególnie uciążliwe są nie wieczorami, ale rano. O tej porze wszystko jest w rosie, a tam komary czują się najlepiej. Dlatego też dla nas szczególnie dokuczliwe.

Póki co poza swędzącymi odczynami nie mamy się czego obawiać, jednak już wkrótce komary mogą być dużo groźniejsze. Wszystko przez zmianę klimatu. Naukowcy podkreślają, że wraz z nią może pojawić się znów malaria, a owady te będą roznosić czynnik chorobotwórczy.

Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej zaopatrzyć się w środki chemiczne, z wysoką zawartością DEET. Substancja ta blokuje narządy czuciowe komara. Jeśli boimy się chemii, zawsze można skorzystać z olejków eterycznych, jednak trzeba pamiętać, że działają one dużo krócej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.