Plany rządu dotyczące szczepień. Jak będzie wyglądać cały proces?

Pierwsza partia szczepionek ma pojawić się w Polsce w połowie stycznia. Ma to być około 4 mln dawek. Rząd planuje już cały proces szczepień. „Dziennik Gazeta Prawna” dowiedział się jak to będzie wyglądać.

Fot. Shutterstock

„Dziennik Gazeta Prawna” w dzisiejszym wydaniu poinformowała, że w kancelarii premiera trwa przygotowanie strategii szczepień. Kluczowymi punktami, które mają zostać omówione, a następnie wprowadzone to między innymi kolejność podawania preparatów, przygotowanie dystrybucji czy znalezienie odpowiednich miejsc w gminach.

Póki co wiadomo, że na pewno szczepionka na wirusa SARS-CoV-2 nie będzie obowiązkowa. Wcześniej pojawiło się dużo fałszywych informacji na ten temat, lecz rząd uspokoił wszystkich zaniepokojonych obowiązkowymi szczepieniami. Oprócz tego, uznano, że koszty weźmie na siebie budżet państwa, a więc Polacy za nie nie zapłacą z własnej kieszeni. Jeśli chodzi o kolejność, to jak już wcześniej było zapowiadane, pierwsi otrzymają szczepionkę m.in. medycy czy osoby starsze.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennik, przygotowanych zostało pięć scenariuszy co do sposobu przeprowadzenia szczepień. Według założeń ma pojawić się jeden taki punkt na jedną gminę. Pojawił się też pomysł, aby pacjenci przez co najmniej pół godziny po zabiegu zostawali pod opieką lekarza, który w razie skutków ubocznych szybko zareagowałby na stan pacjenta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c