Płonąca kula nad Warszawą: wiemy co to było!

Zagadka z płonącą kulą nad Warszawą została rozwikłana. Okazało się, że nie jest to meteoryt czy maszyna. Byli to ludzie!

W środę około 22:00, niebo w Warszawie rozświetlił niecodzienny pokaz austriackiej grupy Red Bull Skydive Team. Skydiverzy: Max Manow, Marco Waltenspiel, Marco Fürst i operator kamery Peter Salzmann, przelecieli nad Wisłą w podświetlonych kombinezonach wingsuit z doczepionymi flarami. Na żywo wydarzenie zobaczyło wielu warszawiaków. Najlepiej było je widać z wiślanych bulwarów.

Skydiverzy aż trzykrotnie wyskakiwali z helikoptera na wysokości około 2500 m i z zapalonymi flarami lecieli nad Wisłą pokonując około 3 km. Po otwarciu spadochronów na bardzo małej wysokości 400 m bezpiecznie lądowali na plaży Rusałka po praskiej stronie rzeki. Niecodzienna akcja miała miejsce w noc poprzedzającą maksimum roju Perseidów i była niespodzianką dla osób spędzających wieczór na bulwarach wiślanych. Niektórzy mogli mieć złudzenie, że obserwują niecodzienne zjawisko astronomiczne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c