Spłonęło 20 hektarów lasu i łąk pod Legionowem. Akcja zakończona dopiero po 23

[AKTUALIZACJA] W sumie spłonęło 20 hektarów lasu i łąk. Akcja była na tyle trudna, że trwała do godziny 23.00. Straż pożarna przez całą noc czuwała na miejscu, aby upewnić się, że nie ma już aktywnych źródeł ognia. Na razie nie wiadomo czy było to celowe zaprószenie ognia czy też do pożaru  doszło przez nieuwagę lub samozapłonu.  

Płonie las pod Legionowem. Z ogniem walczy aż 15 zastępów straży pożarnej i ok. 60 strażaków. Obecnie ogień jest opanowany i trwa dogaszanie pożaru.

Fot. Straż Pożarna

Fot. Straż Pożarna

Straż pożarna informuje, że ogień zajął aż 8 hektarów lasu oraz łąk pomiędzy miejscowościami Krubin i Sikory. W akcje zaangażowane jest wojsko, które zrzuca wodę z helikoptera, straż pożarna z Legionowa oraz cysterna z Warszawy.

Obecnie pożar został opanowany, trwa dogaszanie ognia. Straż Pożarna przewiduje, że takich przypadków będzie coraz więcej ze względu na suche podłoże i upały oraz apeluje o rozwagę do wszystkich korzystających z lasów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c