Płot nienawiści przy POLIN zasłonięty. "Precz z tą hucpą"

Wczoraj niedaleko Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN stanęła instalacja „Płot nienawiści”. Wywieszono na niej wulgarne i dyskryminujące Żydów słowa często widziane na murach. W nocy ktoś zasłonił ją czarną folią z napisem „PRECZ Z TĄ HUCPĄ”

Fot. Hejt stop

Fot. Hejt stop

Projekt już na etapie konsultacji spotkał się z dużą odezwą warszawiaków, którzy w negatywny sposób wypowiadali się o jego idei. Oburzenie sięgnęło zenitu, kiedy wreszcie postawiono instalację. Wokół projektu zrobiło się naprawdę głośno i chyba nawet POLIN nie spodziewał się tak dużego odzewu.

„Głównym celem programu Żydowskie dziedzictwo kulturowe jest umożliwienie szerszej publiczności czerpania wiedzy i doświadczeń z tysiąca lat historii Żydów polskich. Naszym założeniem jest promowanie tolerancji i edukacja młodzieży w zakresie życia we współczesnym wielokulturowym społeczeństwie, w którym funkcjonują obok siebie odmienne grupy, obyczaje i wyznania.” – czytamy na stronie projektu. Internauci z Warszawy krytykują POLIN za to, że projekt nie tylko nie uczy tolerancji, ale wręcz przeciwnie, krzewi antagonizmy. Zdaniem komentujących, POLIN wystawia płytką pracę, która czerpie garściami z graffiti i obraźliwych haseł na murach.

Jakie jest Wasze zdanie?

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.