Po debacie prezydenckiej: niektóre pytania pokrywały się z tymi, które stworzył PiS?

Sztab Andrzeja Dudy w ubiegłym tygodniu poruszał kwestie, tj. 500+, wiek emerytalny, relokacja uchodźców, małżeństwa homoseksualne, wprowadzenie euro w Polsce. Identyczne pytania pojawił się podczas wczorajszej debaty, organizowanej przez TVP.

Siedziba TVP, fot. Wikipedia

Wczoraj, podczas debaty kandydatów na prezydenta RP, zorganizowanej przez TVP, okazało się, że trzy spośród pięciu zadanych pytań to kwestie poruszane wcześniej przez sztab wyborczy Andrzeja Dudy.
Prowadzący pytał kandydatów o stosunek do kwestii związanych z uchodźcami, religią w szkołach, społecznością LGBT, walutą euro czy też obowiązkowymi szczepieniami na koronawirusa. 

Sporo zastrzeżeń do formuły programu miał prezydent stolicy i kandydat na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski. W jego opinii debata powinna być tak zorganizowana, żeby dziennikarze różnych stacji mieli możliwość zadania kandydatom trzech pytań.

Zdaniem Trzaskowskiego pytania zadawane przez prowadzącego miały niewiele wspólnego z prawdziwymi bolączkami Polek i Polaków.

Podobnego zdania był Szymon Hołownia. W jego ocenie poruszane kwestie były pytaniami dyżurnymi, które pokazały jedynie pogłębiającą się przepaść między Polakami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c