Po tragicznym wypadku na Bielanach ulica Sokratesa zostanie zwężona do jednego pasa

Na proteście zorganizowanym przez mieszkańców na przejściu dla pieszych, gdzie doszło do tragicznego wypadku burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk poinformował, że już w lipcu rada dzielnicy jednomyślnie przegłosowała, że ul. Sokratesa należy zwęzić do jednego pasa.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Ulica Sokratesa niebezpieczna. Poprawa oświetlenia, progi zwalniające i zmiana organizacji ruchu to koszt ponad 16 mln złotych mówi ZDM i tłumaczy, że takich pieniędzy nie mają.

W środę na miejscu niedzielnej tragedii odbędzie się komisja powypadkowa z udziałem policji i drogowców.

Zdaniem niektórych mieszkańców zwężenie ulicy nic nie da co widać po ulicy Conrada, gdzie też dochodzi do potrąceń pieszych. Jednym z tych potrąceń jest śmiertelne potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych, do którego doszło 1 października 2018.

Na przejście wydano mnóstwo pieniędzy, aby zwiększyć bezpieczeństwo miało już nie dochodzić w tym miejscu do potrąceń. Jednak w niedługim odstępie od działania nowej organizacji w rejonie tego przejścia doszło do śmiertelnego potrącenia. Zginął mieszkaniec.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.