PO zdejmuje flage LGBT z Ratusza

Tydzień Równości 2013 Fot. wolontariatrownosci.pl

Urząd zapowiedział, ze w tym roku Tygodnia Równości nie będzie. Druga akcja – Tydzień Pamięci, organizowany, by oddać hołd ofiarom Katynia – zostanie przesunięta. Do momentu, kiedy rządził PiS nie było problemu, by organizować obie imprezy. Teraz, kiedy doszła do władzy PO – wydawać by się mogło bardziej liberalna – problem się pojawił. Ratusz tłumaczy, że nie chce uczestniczyć w kampanii wyborczej i stać się przedmiotem dyskusji.

„Chcemy skupić się na budowaniu tożsamości lokalnej poprzez wspólne świętowanie ważnych rocznic państwowych oraz upamiętnienie postaci związanych z Ursynowem. Stąd też decyzja o zmianie formuły Tygodnia Pamięci i jego przesunięcie na początek maja” – komentuje Łukasz Ciołko, wiceburmistrz dzielnicy.

Ratusz organizował dwie akcje cyklicznie od 2011 roku. Chciał w ten sposób sprawić – jak mówi popularne przysłowie – żeby wilk był syty i owca cała. Tydzień równości zadowalał więc środowiska lewicowe, a tydzień pamięci, prawicowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.