Pociąg zderzył się z samochodem na przejeździe kolejowym!

We wtorek ok. godz. 8.30 doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym, który wjechał na przejazd kolejowy w Poroninie. Pociąg przejeżdżał przez Warszawę i zabrał stąd pasażerów.

Fot. Warszawa w Pigułce

W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, kierowca samochodu który doznał ran ciętych twarzy.

Jak informuje bryg. Adam Romanowski, dowódca JRG Zakopane w rozmowie dla Tygodnika Podhalańskiego, kierowca wydostał się z auta o własnych siłach. Samochód nie wjechał całkiem na tory. Pociąg jedynie zahaczył przód pojazdu.

Przejazd kolejowy w Poroninie oznaczony jest jako czarny punkt, czyli miejsce w którym bardzo często dochodzi do śmiertelnych wypadków. Tym razem na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Pasażerowie zostali wyprowadzeni z pociągu. PKP podstawiło zastępcze autobusy, które odwiozą pasażerów do stacji docelowej. TLK Karpaty relacji Gdynia – Zakopane wyhamował bezpiecznie. Część pasażerów nie wiedziała, że doszło do zderzenia.

Ruch na trasie został wstrzymany. Spodziewać się możemy sporych opóźnień w kursowaniu pociągów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c