Poczekalnia na Dworcu Centralnym przeniesiona w inne miejsce

Trwa wymiana szklanej elewacji na Dworcu Centralnym. W związku z kolejnymi pracami, w przyszłym tygodniu dla podróżnych uruchomiona zostanie tymczasowa poczekalnia na parterze. Na dworcu pojawią się specjalne oznakowania. O drogę do poczekalni podróżni będą mogli zapytać również mobilnych informatorów.

Przebudowa Dworca Centralnego. Fot. Warszawa w Pigułce

Przebudowa Dworca Centralnego. Fot. Warszawa w Pigułce

W związku z kolejnymi pracami przy wymianie elewacji na Dworcu Centralnym, dotychczasowa poczekalnia dla podróżnych zostanie przeniesiona. Już od najbliższego poniedziałku, pod antresolą zachodnią na poziomie 0, funkcjonować będzie całodobowa poczekalnia zastępcza. Dotychczasowa zostanie wyłączona z użytku kilka dni później. Zmiany potrwają około czterech tygodni.

Wymiana szklanej elewacji to jeden z projektów realizowanych w ramach termomodernizacji Dworca Centralnego. Inwestycja pozwoli na lepsze utrzymanie ciepła w budynku w okresie zimowym, a tym samym na zwiększenie komfortu podróżnych korzystających z obiektu. Wpłynie również na zmniejszenie kosztów utrzymania budynku.

Prace w ramach inwestycji prowadzi firma Buma Factory sp. z o.o. Do tej pory wykonawca wymienił już elewację dworca od strony wschodniej oraz częściowo od strony północnej. Obecnie roboty prowadzone są na elewacji południowej i zachodniej. Planowany termin zakończenia wszystkich prac w ramach inwestycji to IV kwartał br. Koszt projektu to 8,4 mln zł.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.