Poczta Polska chodzi po domach. Obława na niepłacących

Poczta Polska walczy z osobami, które nie płacą abonamentu. Najbardziej na kontrole narażone są ci, którzy wyrejestrowywali odbiornik lub… nie zrobili nic od czasu jego zakupu.

Fot. Pixabay

Według ustawy abonament RTV jest obowiązkowy, a obowiązek płacenia następuje wraz z zakupieniem odbiornika radiowego lub telewizyjnego. W takim przypadku odbiornik powinniśmy zarejestrować w placówce Poczty Polskiej.

Zwolnione z opłaty są m.in. osoby, które ukończyły 75 rok życia lub 60, ale ich emerytura nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia, inwalidzi zaliczani do I grupy inwalidzkiej, kombatanci i weterani. Wszyscy pozostali płacić muszą. W 2019 roku opłata za cały rok z góry to 245,15 zł za telewizor i radio lub 75, 60 tylko za sam odbiornik radiofoniczny.

Na kontrolę pracownika poczty narażeni jesteśmy w przypadku gdy wyrejestrowaliśmy odbiornik lub jeśli nigdy się nie do niego nie przyznaliśmy. Pracownika poczty powinniśmy, ale nie mamy obowiązku wpuścić. Jeżeli wykryje on u nas odbiornik grozi nam 30-krotność miesięcznej opłaty, a wiec 681 zł kary.

Jeżeli już kiedyś rejestrowaliśmy odbiornik i przestaliśmy płacić, wtedy dostaniemy wezwanie do zapłaty. Może ono opiewać nawet na 1,5 tys. zł. To suma składek za pięć lat plus odsetki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.