Poczta Polska wprowadza rewolucję. List polecony przeczytasz w wersji elektronicznej!

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Pocztą Polską wprowadza nową usługę – polecony z eSkrzynki, która umożliwi odczytanie listu poleconego bez konieczności wychodzenia z domu. Zeskanowany list powędruje na nasz adres e-mailowy.

Fot. Materiały prasowe

Jak zapewnia resort, usługa dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych i bez zgody odbiorcy nie będzie możliwe otwarcie koperty i zeskanowanie jej zawartości.

Aby otrzymać korespondencję w elektronicznej formie, należy samemu o to wystąpić.

Marek Zagórski Minister Cyfryzacji przyznaje, że nad nowym projektem Ministerstwo współpracowało z Pocztą Polską od dawna, a usługa będzie w pełni bezpieczna, zwłaszcza pod kątem zachowania tajemnicy korespondencyjnej.

W elektronicznej wersji znajdą się wyłącznie listy zwykłe. Wyłączone zostaną pisma od prokuratury, sądu, organów ścigania czy też komorników. Te wciąż będą wymagały osobistego odbioru. Ale już korespondencja z urzędu gminy, od spółdzielni czy też wspólnoty mieszkaniowej jak najbardziej będzie dostępna w alternatywnej formie.

Aby móc odczytać list drogą elektroniczną, należy mieć założony tzw. profil zaufany na stronie www.gov.pl. To własnie do tamtejszej skrzynki będzie trafiała korespondencja. Dodatkowo, po miesiącu od zeskanowania list trafi w oryginalnej, papierowej wersji bezpośrednio do naszej tradycyjnej skrzynki pocztowej.

Nowe rozwiązanie dedykowane jest na czas pandemii i będzie dostępne do końca września 2020 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c