Poczta Polska wprowadza zmiany w sposobie doręczenia listu poleconego!

Poczta Polska wprowadza nowe zasady obowiązujące w przypadku dostarczenia listu poleconego, paczki pocztowej i przesyłki kurierskiej. Od dziś listonosz nie będzie zostawiał awiza w skrzynce. 

Fot. Pixabay

Zmiany obowiązujących zapisów w prawie pocztowym umożliwiły Poczcie Polskiej wdrożenie nowych zasad dotyczących doręczanych przesyłek.

Od dziś listy polecone mogą być przekazane bezpośrednio do skrzynki adresata. Z kolei w kwestii przesyłek kurierskich nie będzie już obowiązku pokwitowania odbioru.

Nowo powstałe zapisy nie obejmą przesyłek, które adresuje do nas sąd, prokuratura, komornik bądź inne organy ścigania.

Jak podkreślił Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej, zmiany w sposobie doręczenia przesyłek podyktowane są zwiększeniem bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i klientów. Dzięki wejściu w życie nowych zapisów, możliwe będzie częstsze odbieranie przesyłki bez konieczności kontaktu z drugą osobą bądź instytucją, jak miało to miejsce dotychczas w momencie otrzymania awiza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c