Podczas kontroli biletów przypomniała sobie, że powinna być w więzieniu

Policjanci z komendy na Pradze Północ zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną. Tym razem w ich ręce wpadła 55-letnia kobieta poszukiwana nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego, która nie miała zamiaru stawić się do zakładu penitencjarnego.

Fot. Policja

Fot. Policja

O 9.00 załoga patrolowców została wezwana na ul. Jagiellońską, gdzie kontrolerzy ZTM ujawnili pasażerkę autobusu miejskiego, bez ważnego biletu. Zgodnie z relacją zgłaszającego, kobieta nie chciała okazać dokumentu tożsamości. Kiedy dowiedziała się, że na miejsce jedzie patrol Policji, bardzo się zdenerwowała.

W trakcie legitymowania, 55-latka była wyraźnie pobudzona. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie mundurowi widzieli już, co tak zdenerwowało kobietę. Okazało się, że jest ona poszukiwana w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych przez komisariat Policji w Jadowie, na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Wołominie oraz w celu osadzenia w areszcie śledczym, celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

W rozmowie z mundurowymi kobieta oświadczyła, że „zapomniała” zgłosić się do zakładu karnego, w którym miała odbyć karę. Teraz, zgodnie z dyspozycją nakazu została umieszczona w areszcie śledczym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c