Podskórny czip z myślą o koronawirusie? Rewolucja biotechnologiczna wkracza do Polski

Podskórny czip, dzięki któremu możliwe będzie zmierzenie poziomu glukozy we krwi i wykonanie testu na koronawirusa? To nie żart, lecz efekt współpracy polsko-amerykańskiej w sektorze biotechnologicznym.

Czip wszczepiany w rękę, fot. Wikipedia

Firma Hemp & Wood, notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, rozszerzyła zakres swojej działalności i w ramach współpracy z amerykańską spółką biotechnologiczną Alivecel rozpocznie w Polsce produkcję nowych implantów zdrowotnych.

Nowe narzędzie ma za zadanie monitorować stan zdrowia i będzie wszczepiane pod skórę, między kciukiem a palcem wskazującym.

Podskórny implant stworzy szereg możliwości. Dzięki niemu możliwe będzie wykonanie pomiaru białek wytwarzanych, m.in. przez wirusy Covid/Sars/Mers oraz markerów glukozowych i nowotworowych. Monitoring ma odbywać się na bieżąco, w czasie rzeczywistym.

Jak poinformował dyrektor technologiczny Alivecel Mark Glazer, wybuch pandemii zadziałał mobilizująco do stworzenia nowych rozwiązań. Niebawem mają rozpocząć się badania i testy.

Polsko-amerykańska fuzja liczy na to, że uda jej się uzyskać wsparcie finansowe. Z tego też względu wyraża żywe zainteresowanie konkursami organizowanymi, m.in. przez Narodowe Centrum Nauki czy też Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c