Podwarszawska miejscowość zmienia zasady obioru śmieci. Odpady w workach nie będą wywożone. Mieszkańcy w szoku

Podkowa Leśna, w powiecie grodziskim, leżąca w aglomeracji warszawskiej, zmienia zasady wywozu śmieci. Każda nieruchomość będzie musiała mieć pojemnik na kółkach. Odpady w workach nie będą odbierane.

Podkowa Leśna należy do najbogatszych gmin w Polsce. Chce być te najbardziej ekologiczna. Na początku stycznia 2020 roku wchodzą nowe zasady odbioru śmieci.

„Każda nieruchomość musi być wyposażona w pojemnik na odpady komunalne. Pojemniki muszą być ruchome, tzn. wyposażone w kółka umożliwiające ich przemieszczanie” – pisze Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej w social mediach. Dodaje, że śmieci w czarnych workach nie będą odbierane.

Pod postem burmistrza widać, że mieszkańcy nie są zadowoleni z nowej dyrektywy. Nie chodzi jednak o zakup pojemnika, a o to, że obecne, metalowe, ale bez kółek, trafią właśnie na śmietnik, co ekologiczne już wcale nie jest. Mieszkańcy zauważają, że plastikowe pojemniki są mniej trwałe i będą musiały być wymieniane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.