Podwarszawskie miejscowości walczą z problemem nocnych rajdów i tzw. „driftów”

Policjanci z otwockiej drogówki nie odpuszczają kierowcom samochodów i motocykli, którzy szczególnie w weekendy w porze nocnej zakłócają nocny spoczynek mieszkańców jeżdżąc z nadmierną prędkością, hamując, piszcząc i budząc nie tylko otwocczan, ale też mieszkańców Józefowa i Karczewa. Aby skutecznie przeciwdziałać drogowym patologiom i zachowaniom niebezpiecznym, policjanci z otwockiej drogówki są widoczni nie tylko w piątki, soboty i niedzielę, ale też w tygodniu. Podczas ostatniego weekendu policjanci skontrolowali 18 pojazdów, zatrzymując 2 prawa jazdy za dwukrotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym i 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny. Od początku maja takich kontroli na miejskich ulicach przeprowadzono 185.

Fot. Policja

Policjanci z otwockiej drogówki kolejny raz zareagowali na głosy mieszkańców i zgłoszenia o głośnej i niebezpiecznej jeździe samochodami w Otwocku i okolicach, także w Józefowie i Karczewie. Policyjny odzew polegał, podobnie jak w poprzednim roku, na częstszym kierowaniu mundurowych załóg w porze nocnej na miejskie ulice.

Widok policjanta mierzącego prędkość laserowym miernikiem prędkości po północy, czy też jeżdżący i nagrywający „poczynania” kierowców nieoznakowany wideorejestrator, to widok, z którym kierowcy „podrasowanych” aut powinni się oswoić.

Policyjne działania są prowadzone od początku maja, jednak z początkiem lipca otwocka drogówka jeszcze bardziej zintensyfikowała swoje działania w Otwocku i okolicach.

Od początku maja policjanci skontrolowali 185 pojazdów, w tym 164 samochody osobowe i 21 motocykli, zatrzymali 7 praw jazdy, wszystkie za tzw. „50 plus” i 24 dowody rejestracyjne za niedopełnienie obowiązku zadbania o właściwy stan techniczny pojazdu, również za brak tablic rejestracyjnych.

Ostatni weekend pokazał kolejny raz „siłę” naszych mundurowych, którzy od piątku do niedzieli skontrolowali 18 pojazdów, w tym 16 osobówek i 2 motocykle, zatrzymali dwa prawa jazdy za tzw. „50 plus”, 7 dowodów rejestracyjnych i nałożyli na 16 kierowców grzywny w postaci mandatów karnych.

Policjanci z drogówki do końca wakacji będą egzekwować prawo wobec nocnych „kierowców”, którzy nie szanują spokoju mieszkańców, a swoja drogową „brawurą” mogą stworzyć nie tylko zagrożenia dla innych, ale też dla siebie.

Otwocka drogówka działa tak w tym zakresie, aby mieszkańcy mieli potwierdzone poczucie, że ich zgłoszenia znajdują swój finał. Przedstawione efekty działań pokazują, że tak jest.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c