Podwieszana kładka pod Łazienkowskim w przyszłym roku. Będzie kosztować 16 mln zł

Do końca nie było wiadomo czy i kiedy znajdą się pieniądze na budowę kładki. Rada Warszawy ustanowiła dzisiaj jednak, że jest w stanie wydać 16 mln zł, aby pod Łazienkowskim mogli poruszać się rowerzyści.

Most-Łazienkowski.-Fot.-Wikipedia.jpg

Most Łazienkowski. Fot. Wikipedia

„Na tę kwotę składa się budowa stalowej konstrukcji kładki podwieszonej pod mostem oraz budowa przyczółków po obu stronach Wisły: na Cyplu Czerniakowskim i Wale Miedzeszyńskim. Pieniędzy wystarczy na realizację I etapu, który zapewni możliwość zjazdu rowerem na oba brzegi rzeki. W II etapie planowana jest budowa dodatkowej kładki umożliwiającej przejazd nad Wałem Miedzeszyńskim i połączenie z planowaną drogą dla rowerów w al. Stanów Zjednoczonych.” – pisze Zarząd Dróg Miejskich na swoim profilu na Facebooku.

Jeszcze w 2015 roku powstanie więc koncepcja kładki. Na tej podstawie po uzyskaniu niezbędnych dokumentów rozpocznie się budowa. Najprawdopodobniej będzie to w 2016 roku. Rok później kładka będzie gotowa.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.