Podział Mazowsza. Jest kandydat na stolicę województwa mazowieckiego

Jak informuje Wirtualna Polska, działacze PiS dostali sygnał z Nowogrodzkiej, że mają przygotowywać się do kampanii na Mazowszu i w Warszawie. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jeszcze po wygranych wyborach w 2015 roku pojawił się temat podziału województwa. Teraz PiS postanowił wypełnić obietnice zapowiadane od kilku lat. Jak informuje partia, prace nad podziałem Mazowsza wciąż intensywnie trwają.  Wciąż brakuje jednak dokładnych informacji dotyczących podziału. PiS chce wyodrębnić administracyjnie województwo warszawskie, w które wchodziłoby miasto Warszawa i otaczające ją powiaty, oraz województwo mazowieckie.

Temat wzbudził dużo kontrowersji. Wielu uważa, że miasta stracą dofinansowanie z Warszawy, a to spowoduje proszenie o pomoc PiS. Opozycja myśli, że tym samym miasta staną się podległe partii.a

Radni z Mazowsza przyjęli dziś stanowisko w sprawie zachowania integralności administracyjnej województwa mazowieckiego. Za przyjęciem stanowiska było 26 radnych KO-PSL, przeciw 23 radnych PiS.

Według informacji jakie uzyskał portal WP, województwo warszawskie ma powstać z początkiem stycznia 2021. Działacze PiS już dostali informacje, że mogą zacząć się przygotowywać do kampanii. Na przyszłą stolicę województwa mazowieckiego jest szykowany Radom. Jeśli PiS wygra wybory, marszałkiem zostałby Marek Suski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c