Podział Mazowsza. Marek Suski: „Projekt jest już gotowy”

W rozmowie z Radiem Plus, Marek Suski przekazał najnowsze informacje dotyczące podziału Mazowsza. Zapowiedział, że projekt jest już gotowy i jak tylko pandemia się uspokoi, zostanie złożony w Sejmie. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski został dziś  poproszony na antenie Radia Plus o komentarz dotyczący  planowanego podziału Mazowsza, który zakłada, że powstaną dwa oddzielne województwa: województwo mazowieckie i województwo warszawskie.

Marek Suski zapewnił, że projekt jest już gotowy, natomiast jeszcze nie został złożony w Sejmie ze względu na pandemię koronawirusa. Podkreślił, że trzeba byłoby przeprowadzić wybory do dwóch nowych sejmików, a to jest w tej chwili niewykonalne ze względu na bezpieczeństwo Polaków. Dlatego rząd czeka na złagodzenie pandemii i liczy, że pomoże w tym szczepionka.

Zaznaczył, że ma nadzieję, że wybory zostaną przeprowadzone pod koniec wiosny 2021 roku. Podział Mazowsza, jak tłumaczą politycy PiS, miałby spowodować, że cały region miałby równe możliwości rozwoju, a nie tylko stolica, jak to ma miejsce w tej chwili.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c